مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۳۰ نفر

مشاهدات:
امروز= ۳۳۱ مرتبه
فروردین ماه = ۱۳۱۳۷ مرتبه
كل مشاهده= ۱۵۷۷۷۸۶ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۶۹ مرتبه
 

    نخستین سامانه مه‌پاش ضدسرقت پدالی در کشور اختراع شد

دقایق اولیه در یک سرقت بسیار سرنوشت‌ساز هستند و بهترین سیستم ضدسرقت، سیستمی است که بتواند سارقان را قبل از اینکه به اجناس دسترسی پیدا کنند، متوقف سازد.دزدگیر‌های متعارف سارقان را متوقف نمی‌سازند بلکه فقط برای کسی که از محل سرقت دور است سیگنالی اعلام هشدار می‌کنند؛ همچنین دوربین&z ...

دقایق اولیه در یک سرقت بسیار سرنوشت‌ساز هستند و بهترین سیستم ضدسرقت، سیستمی است که بتواند سارقان را قبل از اینکه به اجناس دسترسی پیدا کنند، متوقف سازد.دزدگیر‌های متعارف سارقان را متوقف نمی‌سازند بلکه فقط برای کسی که از محل سرقت دور است سیگنالی اعلام هشدار می‌کنند؛ همچنین دوربین‌های مداربسته نیز مانع سرقت نشده بلکه فیلم‌های ضبط شده را در اختیار مالباختگان قرار خواهد داد. این درحالی است که با نصب سامانه FP ۶۰۰ در محل، پس از ورود سارقان، سامانه مذکور با تولید حجم زیاد مه و کاهش شدید میدان دید در مدت‌زمان کوتاه امکان تردد و حرکت راغیرممکن و ظرف مدت کمتر از ۲۰ ثانیه محوطه کاری مملوء از مه شده و تا رسیدن پلیس، سارقان نمی‌توانند اجناس قیمتی را سرقت کنند. این سامانه تنها سامانه ضدسرقت است که در سرقت‌های مسلحانه می‌تواند سرقت را متوقف کند و نحوه کارکرد آن به گونه‌ای است که در هنگام حضور کاربر (سرقت‌های مسلحانه) توسط پدال و در مواقع بسته بودن مکان نصب، از طریق اتصال به آژیر دستگاه دزدگیر فعال می‌شود.
از مزایای شاخص این سامانه می‌توان به راحتی نصب و قیمت رقابتی آن (یک‌دهم نمونه‌های خارجی) اشاره کرد. همچنین مه تولید شده توسط سامانه مذکور می‌تواند یک فضای ۶۰ مترمربع به ارتفاع ۳ متر را پوشش دهد. مهی که توسط سامانه مذکور در فضا پخش می‌گردد ترکیبی از آب و الکل می‌باشد که برای انسان کاملاً بی‌ضرر بوده و هیچ چربی یا خیسی از خود بجا نمی‌گذارد. گفتنی است این سامانه بدون داشتن باطری تا ۱۵ دقیقه بعد از قطع برق نیز می‌تواند عمل کند و بعد از هر بار عملیات، کپسول سامانه باید شارژ شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران نخستین سامانه مه‌پاش ضدسرقت پدالی در کشور اختراع شد


  منبع:   در تاريخ:  ۲۴ دی ۱۳۹۸  ساعت: 8:52:07صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 69

لينك خبر (كد خبر= 1601 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد