مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۱۳ نفر

مشاهدات:
امروز= ۳۱۳ مرتبه
فروردین ماه = ۱۳۱۱۹ مرتبه
كل مشاهده= ۱۵۷۷۷۶۸ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۵۱ مرتبه
 

   نانوپودر کربنات کلسیم با کاربرد در صنایع دارویی تولید شد

یکی از شرکت‌های نانویی، بعد از تولید آزمایشی پودر نانوذرات کربنات کلسیم، در حال راه‌اندازی دو خط تولید برای تولید انبوه این نانوپودر مطابق با استانداردهای جهانی است تا بتواند این محصول را به خارج از کشور صادر کند. این شرکت که به تازگی گواهی نانومقیاس پودر نانو ذرات کربنات کلسیم خود را دریا ...

یکی از شرکت‌های نانویی، بعد از تولید آزمایشی پودر نانوذرات کربنات کلسیم، در حال راه‌اندازی دو خط تولید برای تولید انبوه این نانوپودر مطابق با استانداردهای جهانی است تا بتواند این محصول را به خارج از کشور صادر کند. این شرکت که به تازگی گواهی نانومقیاس پودر نانو ذرات کربنات کلسیم خود را دریافت کرده است، دو خط تولید به ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال را در دست راه‌اندازی دارد. این شرکت تولید آزمایشی این محصول را با موفقیت انجام داده است. اصغر معماری فرد، از مدیران این شرکت گفت: ۸۵ درصد از مراحل نصب و راه‌اندازی این خط تولید به پایان رسیده و پیش‌بینی می‌شود به زودی این دو خط تولید به بهره‌برداری برسد. هدف اصلی ما صادرات است چرا که این محصول مزیت رقابتی در بازارهای جهانی را داراست. معماری‌فرد دلیل ایجاد دو خط تولید به صورت همزمان برای تولید انبوه پودر نانوذرات کربنات کلسی را بازار وسیع این ماده در کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بازار به شدت به این ماده نیاز دارد، صنایع مختلفی نظیر پلاستیک، لاستیک، دارو، مواد غذایی، پتروشیمی، آب، کشاورزی و بهداشت از این ماده مصرف می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این نانوذرات در حال حاضر به صورت وارداتی تامین می‌شود. حجم نیاز کشورهایی که هم‌تراز ایران هستند به صورت سرانه نیم‌کیلو برای هر نفر است بنابراین در ایران نیز مصرف این ماده با حجم بالایی انجام می شود. برای پاسخ به این نیاز، اقدام به راه‌اندازی دو خط تولید کردیم. وی عنوان کرد: ۸۵ درصد از ماشین‌آلات این خط تولید از تجهیزات ایرانی بوده و ۱۵ درصد نیز از خارج از کشور وارد شده است. هدف‌گذاری ما در این پروژه صادرات است و دلیل این امر آن است که این محصول مزیت‌های رقابتی در بازار خارج از کشور دارد. مزیت اول ما فراوانی ماده اولیه برای تولید این محصول در ایران است در حالی که در اروپا محدودیت‌های مواد اولیه وجود دارد. مزیت دوم کیفیت بالا در سطح استانداردهای بین‌المللی است. علاوه‌براین قیمت نانوپودر کربنات کلسیم ایرانی نسبت به نمونه‌های خارجی بسیار ارزان‌تر است.

وی از وجود کانال‌های ارتباطی با شرکت‌های اروپایی برای صادرات این محصول خبر داد و گفت: سابقه تعامل با شرکت‌های اروپا برای فروش مواد شیمیایی مختلفی را داریم بنابراین برای فروش و بازاریابی کار سختی در پیش نیست و از اعتبار موجود می‌توان استفاده کرد. وی افزود:  نانوپودر کربنات  کلسیم به عنوان افزودنی یا پرکننده در محصولات مختلف قابل استفاده است. این ماده می‌تواند جایگزین برخی مواد فعلی شده و در نهایت عملکرد محصول نهایی را ارتقاء دهد.

منبع: خبرگزاری مهرنانوپودر کربنات کلسیم با کاربرد در صنایع دارویی تولید شد


  منبع:   در تاريخ:  ۷ دی ۱۳۹۸  ساعت: 9:19:14صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 51

لينك خبر (كد خبر= 1587 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد