مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۵۱ نفر

مشاهدات:
امروز= ۳۷ مرتبه
تیر ماه = ۱۴۰۱۱ مرتبه
كل مشاهده= ۱۶۶۹۴۴۶ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۱۵۴ مرتبه
 

   ساخت اولین پهپاد خورشیدی ایرانی با ۸ ساعت پرواز در آسمان

محمد مهربانی مدیر فنی یک شرکت فضاییاظهار کرد: ما در این شرکت یک پهباد خورشیدی ساخته ایم که نمونه یک پهپاد موفق در کشور است و می تواند مدیریت پروازی هشت ساعته را انجام دهد. او در ادامه گفت: امکان افزایش مدیریت پرواز تا ۱۲ ساعت وجود دارد که بسته به طولانی بودن روز مخصوصا در فصل گرما دارد. مهربانی افزو ...

محمد مهربانی مدیر فنی یک شرکت فضاییاظهار کرد: ما در این شرکت یک پهباد خورشیدی ساخته ایم که نمونه یک پهپاد موفق در کشور است و می تواند مدیریت پروازی هشت ساعته را انجام دهد. او در ادامه گفت: امکان افزایش مدیریت پرواز تا ۱۲ ساعت وجود دارد که بسته به طولانی بودن روز مخصوصا در فصل گرما دارد. مهربانی افزود : این پهباد بدون سلول های خورشیدی می تواند سه ساعت و با سلول های خورشیدی می تواند تا ۸ ساعت پرواز داشته باشد. مسئول فنی این شرکت بیان کرد: ما صفر تا صد این پهباد را بومی سازی کردیم و تمام آن را با هزینه شخصی خودمان انجام دادیم، ما در حقیقت بعد از ۵ مدل این پهپاد توانستیم در نهایت به نتیجه موفق برسیم. او گفت : در حال حاضر با توجه تحریم ها شرایط سختی داریم و سلول های خورشیدی که نیاز داریم نمونه دقیق آن در کشور یافت نمی شود،  به همین دلیل برای یافتن آن با مشکلاتی روبرو هستیم و بسیاری از مسئولان و افراد از این پهباد استقبلال کرده اند چرا که کاربردهای فراوانی دارد .

کاربردهای پهباد خورشیدی چیست؟

او باتوجه به کاربردهای این پهباد خورشیدی افزود: از کاربردهای این پرنده برای پایش گشت‌زنی و دیده‌بانی، مرزبانی و جنگلبانی برای مناطق صعب العبور، استفاده نیروهای انتظامی در مناطق جاده‌ای و ترافیکی و مدیریت و کنترل ترافیک است. مهربانی گفت : در این زمینه ما انتظار داریم با توجه به تلاش هایمان به تامین مالی، ارزی و وارداتی ما توجه بیشتری داشته باشند و برای صدور مجوزهای پرواز با ما همکاری بیشتری کنند تا بتوانیم در مناطق مختلف پرواز را انجام دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگارانساخت اولین پهپاد خورشیدی ایرانی با ۸ ساعت پرواز در آسمان


  منبع:   در تاريخ:  ۹ آذر ۱۳۹۸  ساعت: 8:36:17صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 154

لينك خبر (كد خبر= 1568 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد