مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۸ نفر

مشاهدات:
امروز= ۳۷۰ مرتبه
شهریور ماه = ۲۳۰۰۳ مرتبه
كل مشاهده= ۱۴۰۳۹۵۳ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۴۸ مرتبه
 

   ایجاد تغییرات گوگل در اندروید ۹ برای بهبود عمر باتری

چندین توسعه دهنده در وبسایت گوگل نارضایتی خود را از تغییرات اخیر سیستم عامل اندروید اطلاع داده‌اند. مشکل از جایی شروع شد که گوگل برای بهبود طول عمر باتری در گوشی‌های تلفن همراه تغییراتی در سیستم عامل خود انجام داد. پس از این تغییرات تعداد دفعاتی که یک برنامه می‌توانست Wi-Fi را اسکن کن ...

چندین توسعه دهنده در وبسایت گوگل نارضایتی خود را از تغییرات اخیر سیستم عامل اندروید اطلاع داده‌اند. مشکل از جایی شروع شد که گوگل برای بهبود طول عمر باتری در گوشی‌های تلفن همراه تغییراتی در سیستم عامل خود انجام داد. پس از این تغییرات تعداد دفعاتی که یک برنامه می‌توانست Wi-Fi را اسکن کند محدود شد. چنین اسکن‌هایی به وسیله نرم‌افزار‌هایی که عملیات خاصی مانند جهت‌یابی داخلی، اندازه‌گیری قدرت سیگنال، تحلیل پوشش Wi-Fi و موارد این چنینی انجام می‌دهند، صورت می‌گیرد. به عنوان مثال توسعه دهندگان نرم‌افزار ElectroSmart تا به اکنون چندین شکایت در وبسایت گوگل پست کرده‌اند. این نرم‌افزار قدرت سیگنال‌های مختلف در اطراف کاربران تلفن همراه را اندازه می‌گیرد تا به آن‌ها کمک کند تماس خود را با اشعه فرکانس رادیویی محدود کنند. البته این حالت برای نرم‌افزار‌های سیستم فعال نیست. اندروید ۹ پای تعداد دفعات اسکن نرم‌افزاری که در پس‌زمینه باز می‌شود را تا چهار بار در هر دو دقیقه محدود کرده است. نرم‌افزاری که در پس زمینه اجرا می‌شود هر نیم‌ساعت یکبار اسکن می‌شود. در روز جمعه گوگل به این شکایت‌ها پاسخ داد و نوشت: «بار دیگر از شما تشکر می‌کنیم که در خواست خود درباره این قابلیت را برای ما ارسال کردید. پس از پیگیری این مشکل با تیم‌های مربوطه و مهندسان ما، باید بگوییم که در خواست فعلی شما در زمان کنونی قابل اجرا نیست.» به بیان دیگر شانس با این توسعه دهندگان یار نبوده است.

در حالی که گوگل این قابلیت را به اندروید Q نیز اضافه کرده، کاربرانی که گوشی‌های خود را روت می‌کنند می‌توانند این قابلیت را خاموش کنند. البته با در نظر گرفتن این مسئله که بسیاری از کاربران اندروید گوشی‌های خود را روت نمی‌کنند و بعضی حتی نمی‌دانند این کار به چه معناست باید گفت که توسعه دهندگان این نرم‌افزار‌ها نمی‌توانند از دست این قابلیت نفس راحتی بکشند. در تابستان گذشته، گوگل به پست‌های اولیه پاسخ داد و گفت: «برای افزایش عمر باتری و عملکرد شبکه در گوشی‌های اندروید لازم است که اسکن کردن Wi-Fi را محدود کنیم.» یکی از کاربران گوگل در پستی پیشنهاد داد که این شرکت برای کاربران فهرستی در گوشی‌های آن‌ها تعبیه کند که آن‌ها بتوانند برنامه‌های خاصی را که ارزش مصرف باتری آن‌ها را دارد به لیست سفید اضافه کنند؛ این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا خودشان تصمیم بگیرند که آیا عملکرد یک برنامه خاص ارزش عمر باتری را دارد یا ندارد. به نظر می‌رسد این بهترین راه حل برای این موضوع است. زیرا بسیاری از کاربران برای مثال حاضر هستند نرم‌افزار GPS فعال باشد و شارژ آن‌ها را مصرف کند، زیرا آن‌ها به طور مداوم از این قابلیت استفاده می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگارانایجاد تغییرات گوگل در اندروید ۹ برای بهبود عمر باتری


  منبع:   در تاريخ:  ۱۱ خرداد ۱۳۹۸  ساعت: 8:39:28صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 48

لينك خبر (كد خبر= 1495 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد