مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۱۶ نفر

مشاهدات:
امروز= ۳۵۳ مرتبه
شهریور ماه = ۲۲۹۸۶ مرتبه
كل مشاهده= ۱۴۰۳۹۳۶ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۶۴ مرتبه
 

   کود زیستی نیتروژنه تولید شد

به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، نیکو مشتاقی در توضیح جزئیات فنی محصول تولیدی این شرکت اظهار داشت: کود زیستی نیتروژنه از نظر کمی و کیفی بدون آسیب رساندن به اکوسیستم مزرعه و همچنین تقویت حاصل‌خیزی و باروری خاک و تأمین نیازهای غذایی سالم و غنی‌تر، باعث افزایش محصولات کشاورزی و ...

به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، نیکو مشتاقی در توضیح جزئیات فنی محصول تولیدی این شرکت اظهار داشت: کود زیستی نیتروژنه از نظر کمی و کیفی بدون آسیب رساندن به اکوسیستم مزرعه و همچنین تقویت حاصل‌خیزی و باروری خاک و تأمین نیازهای غذایی سالم و غنی‌تر، باعث افزایش محصولات کشاورزی و برداشت بیشتر به دور از آلوده‌سازی زیست‌بوم می‌شود. وی افزود: مزیت کودهای زیستی این است که چون حاوی میکروارگانیسم و نوعی باکتری هستند، باعث تثبیت نیتروژن، تأمین ازت گیاه و حاصلخیزی خاک می‌شود و مصرف این نوع کودها در کنار کودهای شیمیایی در نهایت باعث کاهش مصرف کودهای شیمیایی می‌شود. مدیر عامل شرکت راهبر زیست فناور البرز با بیان اینکه متأسفانه استفاده از کود زیستی بین کشاورزان مقوله شناخته شده‌ای نیست و آنها همچنان تمایل بیشتری به سمت کودهای شیمیایی دارند، عنوان کرد: این مساله نیاز به فرهنگ‌سازی و تبلیغات دارد که خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی رویکرد مثبتی به این کودهای زیستی دارد و کمک می‌کند که این کودها وارد سبد کالای کشاورزان شود که اگر این اتفاق بیفتد ما هم می‌توانیم بخشی از سهم بازار را به دست آوریم. مشتاقی با اشاره به کاهش استفاده از کودهای شیمیایی در نتیجه استفاده از این کودهای زیستی، درباره علت عدم تمایل کشاورزان به استفاده از این کودها اظهار داشت: کشاورزان از نظر فرهنگی به گونه‌ای هستند که باید همه چیز را با چشم ببینند تا باور کنند و انتظار دارند که یک کود تمام نیازهای گیاه را تأمین کند اما می‌دانیم که به هیچ‌وجه این مساله امکان‌پذیر نیست و یک کود فقط یک کارایی دارد و کشاورز باید یک سبد کالایی داشته باشد. وی ادامه داد: کود زیستی موجود زنده است که پس از ورود به خاک، ابتدا باید تکثیر شود و بعد اثر مثبت داشته باشد و این مسئله زمان‌بر است اما کشاورز می‌خواهد زود به نتیجه برسد که امیدواریم با برنامه‌های ترویجی و فرهنگ‌سازی به سمت استفاده بیشتر از این کودها حرکت کنیم. مدیر عامل شرکت راهبر زیست فناور البرز همچنین تاکید کرد: وقتی استفاده از کود شیمیایی را کاهش دهیم انباشتگی مواد شیمیایی در گیاه کاهش پیدا یافته و گیاه به سمت محصول ارگانیک حرکت می‌کند که این در نتیجه استفاده از کودهای زیستی اتفاق خواهد افتاد. مشتاقی با اشاره به تولید و فروش این کود زیستی گفت: شرکت از مرحله پایلوت عبور کرده و در مسیر صنعتی شدن است اما هنوز به سهم خاصی از بازار نرسیده‌ایم چون تولیدمان اینقدر انبوه نیست و برای رسیدن به این مرحله نیاز به سرمایه‌گذاری داریم. مدیرعامل شرکت راهبر زیست فناور البرز با اشاره به دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: این تسهیلات خیلی به ما کمک کرد چرا که نقدینگی ما بسیار پایین بود. همه اعضای شرکت ما را اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها تشکیل داده‌اند و چون سرمایه لازم را نداشتیم تسهیلات صندوق به ما کمک کرد تا بتوانیم شرکت را بچرخانیم. در مجموع وام خیلی مفیدی بود چون خیلی از مشکلات ما در حوزه تأمین مواد اولیه را مرتفع کرد. مشتاقی درباره چشم‌انداز شرکت متبوعش در آینده اظهار داشت: تنوع سبد کالایی و رسیدن به حداقل ۵ یا ۶ نوع محصول در دستور کار شرکت است که نیاز به سرمایه‌گذاری و سرمایه در گردش داریم چون بازار کشاورزی بیشتر مبتنی بر فروش اقساطی است و به همین دلیل ما نیاز به سرمایه داریم. وی درباره میزان اشتغالزایی این شرکت گفت: سال گذشته سه نفر بودیم که امسال به ۹ نفر رسیده‌ایم و تا پایان سال هم افزایش نیرو خواهیم داشت.

مشتاقی درباره میزان برابری این محصول با مشابه خارجی، با بیان اینکه این کود از کشورهای استرالیا، چین، هند و اسپانیا وارد کشور می‌شود، گفت: تاکنون با خیلی از کشت و صنعت‌های کشور کار کرده و محصول ما را استفاده کرده‌اند که خوشبختانه از کیفیت محصول راضی بودند.

منبع: خبرگزاری مهرکود زیستی نیتروژنه تولید شد


  منبع:   در تاريخ:  ۴ خرداد ۱۳۹۸  ساعت: 11:26:33صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 64

لينك خبر (كد خبر= 1490 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد