مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۱۷ نفر

مشاهدات:
امروز= ۳۸۹ مرتبه
شهریور ماه = ۱۳۶۹ مرتبه
كل مشاهده= ۱۳۸۲۳۱۹ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۵۳ مرتبه
 

    سیستم هوشمند پرورش ماهی در کشور بومی شد

این سیستم هوشمند، یک شرایط ایده آل زیستی برای ماهی ها فراهم می کند و شرایط مختلفی چون دما، PH آب و کاهش یا افزایش میزان آب را به صورت مداوم بررسی و بهترین شرایط را برای زندگی ماهی ها انتخاب می کند. مهرام بیگلری خوشمرام، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان می گوید: این سیستم ریسک تلفات در استخرها را به حدا ...

این سیستم هوشمند، یک شرایط ایده آل زیستی برای ماهی ها فراهم می کند و شرایط مختلفی چون دما، PH آب و کاهش یا افزایش میزان آب را به صورت مداوم بررسی و بهترین شرایط را برای زندگی ماهی ها انتخاب می کند. مهرام بیگلری خوشمرام، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان می گوید: این سیستم ریسک تلفات در استخرها را به حداقل می رساند، سرریز شدن آب استخر (بر اثر گرفتگی مجرای خروج آب) را اعلام می کند و تغییرات (کاهش یا افزایش) دمای آب استخر را اطلاع می دهد. وی افزود: در مراکز پرورش ماهی اندازه گیری لحظه ای، پارامترهایی ازقبیل DO (اکسیژن)، PH و آمونیاک اهمیت زیادی دارند. PH پارامتری است که با اندازه گیری آن در یک نقطه از حوضچه می توان تصمیم کلی راجع به سایر نقاط گرفت. این فعال دانش بنیان همچنین بیان کرد: با توجه به اهمیت زیاد پارامتر DO باید از اکسیژن رسانی به تمام نقاط حوضچه مطمئن شد که برای این منظور از پمپ های هوادهی استفاده می شود. به گفته وی، ازآنجا که انواع ماهی ها در سنین متفاوت از رشد به میزان مشخصی از اکسیژن نیاز دارند، برای صرفه جویی انرژی مصرفی می توان پمپ های هوادهی را با توجه به نیاز ماهیان به صورت توالی روشن و یا از مدار خارج کرد. این فعال دانش بنیان ادامه داد: دستگاهی که توسط شرکت طراحی شده است علاوه بر نشان دادن لحظه ای پارامترهای حیاتی، مجهز به تغذیه موازی از طریق باطری است و می توان در صورت بروز مشکل، هشدار مربوط به رخداد را فعال و پیام های مناسب را برای اطلاع اپراتور ارسال کرد.
بیگلری درخصوص میزان فروش محصولات شرکت، تصریح کرد:این شرکت دانش بنیان فعالیت خود را از تیرماه 97 آغاز کرده و در این مدت حدود 50 تا 60 میلیون تومان فروش داشته است و اکنون نیز دستگاه های خود را با 3 نفر کارمند تولید می کند. وی با اشاره به دیگر تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهارکرد: یکی دیگر از سیستم های تولیدی شرکت، تولید سیستم هوشمند برای آکواریوم است که این سیستم نیز فروش خوبی داشته است. بیگلری در ارتباط با دیگر سیستم طراحی شده در این شرکت، با اشاره به طراحی دستگاه هوشمندسازی کشاورزی گفت: البته این دستگاه هنوز به مرحله تولید نرسیده است. این فعال دانش بنیان همچنین عنوان کرد: شرکت ما برای طراحی سیستم خود از معاونت علمی و فناوری حدود 48 میلیون تومان وام دریافت کرده است که تصمیم داریم در صورت توسعه سیستم های طراحی شده در شرکت، برای صادرات محصولات خود اقدام کنیم.

منبع: ایرنا سیستم هوشمند پرورش ماهی در کشور بومی شد


  منبع:   در تاريخ:  ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  ساعت: 8:53:16صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 53

لينك خبر (كد خبر= 1477 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد